Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

OPOWIEŚĆ. BIBLIA W GRAFICE MARCA CHAGALLA

Opowieść. Biblia w grafice Marca Chagalla
Wystawa trwa do 23 kwietnia 2023.
Prace pochodzą ze zbiorów Epicentrum Art Gallery
kuratorka Małgorzata Malinowska-Klimek
 
23 kwietnia o godz. 16.00 oprowadzanie kuratorskie.
Na oprowadzanie wstęp wolny.

 
  
Wszyscy lubimy opowieści. Zwłaszcza o ludziach takich, jak my. Poza zasłoną historycznych dekoracji odnajdujemy emocje i myśli, które mogłyby być także naszymi. Światowej sławy artysta Marc Chagall postanowił zilustrować najbardziej znaczącą dla naszej kultury Opowieść – Biblię. Zachował przy tym swą niezwykłą oryginalną stylistykę, łączącą oniryczne postrzeganie rzeczywistości z ogromną wrażliwością na kolor i linię. Chagall wywodził się z ortodoksyjnej społeczności chasydzkiej, jednak jego postrzeganie duchowości dalekie było od ortodoksji, za to bliskie mistycyzmowi. Aby przygotować się do realizacji zadania, wybrał się nawet w podróż do Ziemi Świętej, by głębiej odczuć istotę tej wyjątkowej Opowieści. 
Na prezentowaną wystawę składają się prace Marca Chagalla pochodzące z kolekcji Epicentrum Art Gallery. Komentarze kuratorskie przybliżają kontekst powstania poszczególnych grafik.  


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies