Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

PATOGEN

„Patogen”
Sławomir Witkowski
Malarstwo, grafika, rysunek.
Video-art. Performance.
17.09 – 31.10.2021

Wernisaż wystawy
17.09.2021  Godz. 18 00

kuratorka Adriana Zimnowoda

Sławomir Witkowski. Absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku, dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni profesora Cypriana Kościelniaka. Współtwórca Nowej Ekspresji – najważniejszego ruchu artystycznego lat 80. w Polsce. Brał udział w słynnych wystawach twórców polskiej transawangardy m.in.: „Ekspresja lat 80.”, „Arsenał 88”, „Co słychać?”.  W latach 1988–1998 współpracował z Teatrem Wybrzeże i Teatrem Miniatura w Gdańsku, Teatrem Miejskim w Gdyni i Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, projektując plakaty teatralne, wydawnictwa i scenografie. Obecnie dziekan Wydziału Grafiki. Prowadzi Pracownię Projektowania Plakatu i Form Reklamowych. Poza projektowaniem graficznym czynnie uprawia malarstwo, grafikę artystyczną, rysunek oraz fotografię.
W galerii Extravagance zaprezentujemy wystawę pt. „Patogen”, na którą złożą się prace z lat 80. (malarstwo, grafika, rysunek) oraz twórczość najnowsza, będąca swego rodzaju dialogiem z wizją artystyczno-krytyczną lat 80. (malarstwo, grafika cyfrowa, projekcje video).
 Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies