Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

FINISAŻ WYSTAWY ODWOŁANY

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju zmuszeni jestesmy odwołać zaplanowaany na jutro finisaż wystawy malarstwa Kariny Czernek.

Wystawę prac artystki można oglądać idndywidualnie do niedzieli 25 października.


Karina Czernek w swojej pracy artystycznej łączy tkaniny przemysłowe z malarstwem w taki sposób, aby wykorzystać różne warstwy i uzyskać efekt trójwymiarowości przestrzeni. Niekiedy stosuje dystans pomiędzy warstwami, niekiedy scala je ze sobą. Malarstwo przechodzi na tkaninę, a tkanina zasłania lub uwypukla partie malowane. Specyficzna technika, stosowana przez artystkę powoduje, że żadne reprodukcje nie oddadzą naturalnego piękna tych prac. Światło ślizga się po powierzchniach, przenika do wnętrza, mieni się na różnorodnych fakturach. (Małgorzata Malinowska-Klimek)
Uważam, że technika ta dobrze koresponduje z głównym tematem moich prac, którym jest kobieta i dotyczące jej problemy. Efekt niedopowiedzenia i liryczny klimat mają potęgować aurę tajemnicy, która kobiety otacza. Poruszam problem akceptacji siebie i dążenia do ulotnego ideału. To mój sposób na radzenie sobie z akceptacją własnego starzenia się i przemijania. Zwracam uwagę na szerokie pojęcie piękna, jego pewną niedefiniowalność i względność. (Karina Czernek)
 

 
 


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies