Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Mariola Wawrzusiak-Borcz "Już nie zaśniesz spokojnie"

Wernisaż: 25.05.2018 (piątek), godz. 18.00

 

Wystawa rzeźby Marioli Wawrzusiak-Borcz to pierwsza odsłona dorobku artystki w naszej galerii. Tytuł wystawy Już nie zaśniesz spokojnie odsłania w pewnym sensie charakter jej prezentacji. Rzeźby oraz instalacje wykonane przez artystkę wprowadzą w klimat pełnego niedomówień niepokojącego, choć nastrojowego koszmaru. Jednak to nie rzeczywistość fantazmatycznych podróży, czy uniwersum mrocznej wyobraźni leży u źródła tej twórczości. Nadrzędna idea patronująca jest głęboko humanistyczna i osadzona w rzeczywistości realnej. Twórczy impuls płynie z uczepionych pod powiekami powidoków dotkniętego mrokiem ludzkiego życia. Znajdziemy również antidotum – to przyroda i wyobraźnia. Ucieczka w ich rejony to sprawdzony sposób na przetrwanie, gdy wiara w człowieka zawodzi.
Ułuda: mroczny las zawieszony w przestrzeni, przeskalowane mrówki, zahipnotyzowany jeleń.
Nie będzie pięknie. I będzie pięknie…

Adriana Zimnowoda

Wystawa potrwa do 1.07.2018
Na wernisaż wstęp wolny
 
Mariola Wawrzusiak
Urodziła się w Rzeszowie w 1971 roku. Studiowała na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1992  -  1997). Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Józefa Sękowskiego. Pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Rzeźby w ASP w Krakowie.
Prowadzi Pracownię Rysunku dla studentów II  -  V roku. Uzyskała stypendium Cultural City Network Graz (1998), Stypendium Miasta Krakowa (1999) oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2000).
Autorka ponad 20. wystaw indywidualnych oraz uczestniczka licznych wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą.Z radością informuję o wydaniu katalogu wystawy rzeźby Marioli Wawrzusiak-Borcz Już nie zaśniesz spokojnie, która prezentowana była w Galerii Extravagance latem tego roku. Katalog można nabyć w siedzibie Zamku Sieleckiego. Dostępny jest także w formie elektronicznej.

Adriana Zimnowoda (kuratorka wystawy)Katalog elektronicznyAkceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies