Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Oglądając świat - maluję. Jarosław Modzelewski

23.02.2018 (piątek), godz.18.00

Wernisaż wystawy
Oglądając świat - maluję. Jarosława Modzelewskiego
(otwarciu wystawy towarzyszyć będzie oprowadzanie autorskie)


Szanowni Państwo,
Już wkrótce zapraszam do zwiedzania najnowszej wystawy w Galerii Extravagance. Mamy zaszczyt gościć ważnego klasyka polskiego malarstwa – Jarosława Modzelewskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 lutego 2018 roku, o godz. 18 00. Obecny na otwarciu wystawy artysta, w trakcie tzw. oprowadzania autorskiego, opowie o swojej twórczości oraz historii powstania prezentowanych na wystawie obrazów.
Jarosław Modzelewski to uważny obserwator życia, którego przejawy (fakty trywialne, nie aranżowane czynności, banalne gesty codzienności) utrwala na obrazach. Inną kategorię stanowią obrazy inspirowane aktualnymi tematami społecznymi, czy uniwersalnymi tematami ludzkiej egzystencji. Te jednak, choć świadczą o wielkiej wrażliwości artysty i emocjonalnej empatii, pozbawione są jakiegokolwiek komentarza krytycznego.
Obrazy Modzelewskiego wykonane są w technice tempery żółtkowej na płótnie, w większości wielkoformatowe, o rozbudowanych literackich tytułach.
Wystawa w galerii Extravagance prezentuje ponad dwadzieścia obrazów artysty, z czego ponad połowę stanowią obrazy najnowsze, namalowane w okresie ostatnich latach (2014-2017).

W imieniu Artysty oraz własnym zapraszam
Adriana Zimnowoda (kuratorka wystawy)

Na wernisaż wstęp wolny
Wystawa potrwa do 31.03.2018
Motywy sandomierskie, 2014Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies