Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

„WIELOŚWIAT”. KRZYSZTOF TOMALSKI. GRAFIKA.

21.10.2016 (piątek) , godz. 18 00
Wernisaż wystawy: „Wieloświat”. Krzysztof Tomalski. Grafika.


Wystawa prezentować będzie kilka cykli graficznych wybranych z lat 1999 – 2016. Poza dziełami wykonanymi w klasycznych technikach druku wklęsłego (sucha igła, akwaforta, akwatinta)  pokazane zostaną prace wykonane w autorskiej technice graficznej Krzysztofa Tomalskiego – ALINTAGLIO, w której artysta pracuje od roku 2013. Metoda tej nowatorskiej technologii polega na przystosowaniu plastycznych właściwości płyty aluminiowej do roli matrycy wklęsłodrukowej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oprowadzanie autorskie, które nastąpi godzinę przed oficjalnym otwarciem wystawy, tj. 21.10.2016, o godz. 17 00.

Na wernisaż i oprowadzanie autorskie wstęp wolny. Wystawa potrwa do 27.11.2016.
Kurator: Adriana Zimnowoda

Krzysztof Tomalski
Urodził się w 1963 roku w Gorlicach. W latach 1978 – 1983 kształci się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W 1983 roku rozpoczyna studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom realizuje w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem prof. Stanisława Wejmana i broni go z wyróżnieniem w 1989 roku. Od dyplomu nieprzerwanie związany z Pracownią Miedziorytu w Katedrze Grafiki Warsztatowej rodzimej uczelni uzyskując kolejne stopnie naukowe. W 2008 roku zostaje wybrany dziekanem Wydziału Grafiki i w 2012 roku na drugą kadencję.
Od ukończenia studiów stworzył kilkanaście cykli graficznych w technikach akwaforty, linorytu a przede wszystkim we własnych technikach wklęsłodrukowych: tłustym odprysku, tincie piaskowej, alintaglio. Zaprezentował je na ponad 35. wystawach indywidualnych oraz w ponad 300. wystawach zbiorowych, w tym międzynarodowych o charakterze konkursowym (Niemcy, USA, Tajwan, Hiszpania, Holandia, Wielka Brytania, Węgry, Szwecja, Belgia, Francja, Włochy, Brazylia, Ukraina, Macedonia, Rosja, Kanada, Japonia, Chiny, Norwegia, Belgia, Indie). Zdobył ponad 20 nagród i wyróżnień.
Jego prace zasilają liczne prywatne i publiczne zbiory, min.: Muzeum Narodowe w Krakowie; Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy; The Polish Museum of America, Chicago, USA; Gabinet Rycin PAN w Krakowie; Yunnan Museum, Kunming City, Yunnan, China; Guanlan Printmaking  Base Collection; China, Museum of Paper, Kanagawa, Japan; Fundacja Witryna, Leiden, Holandia; Zbiory: ZPAP, SMTG, ASP i UJ w Krakowie.  
W latach 2009 – 2013 pełnił funkcję członka zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Kurator wielu wystaw graficznych towarzyszących MTG w Krakowie oraz wystaw międzynarodowych propagujących grafikę krakowską i polską.
 
Katalog interaktywny
Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies