Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Łukasz Huculak. Cień

Wernisaż wystawy malarstwa
24.06.2016 (piątek):
godz. 18.00 – oprowadzanie autorskie po wystawie
godz. 18.30 – oficjalne otwarcie wystawy

Łukasz Huculak (ur. 1977)

Malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Prowadzi dyplomującą pracownię malarstwa i kieruje Międzywydziałowymi Studiami Doktoranckimi w tej uczelni.Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Rządu Bawarii oraz organizacji pozarządowych. Laureat Grand Prix na Festiwalu Malarstwa w Szczecinie, II nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepsze dyplomy ASP, wyróżnień Festiwalu Malarstwa Bielska Jesień i Biennale Małej Formy Malarskiej w Toruniu.
Bywa kuratorem, publikuje teksty o sztuce (Format, Dwutygodnik, QuArt, Art&Business). Pod jego redakcją ukazało się kilka publikacji zbiorowych (katalogi wystaw i tom Nadmiar i Brak). Członek wrocławskiej Akademii Młodych Uczonych i Artystów. W jego praktyce malarskiej mocno wybrzmiewa fascynacja ułomnością i fragmentarycznością. Odwołując się do idei „obrazu dostępnego jednym spojrzeniem”, wykorzystuje estetykę form „niepełnowartościowych”: destruktu i non finito.Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies