Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Wystawa malarstwa Ireneusza Walczaka pt. „Multikulti”

Wystawa malarstwa Ireneusza Walczaka pt. „Multikulti”

Ireneusz Walczak jest wybitnym malarzem, profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, laureatem wielu nagród artystycznych. Urodził się w Świdnicy, studiował w Katowicach, mieszka na Górnym Śląsku. W swojej twórczości Ireneusz Walczak z właściwą sobie przenikliwością przywołuje elementy naszej tożsamości kulturowej: historie dobrze znane oraz zjawiska peryferyjne, funkcjonujące w świadomości jako tło donioślejszych zdarzeń. Artysta uprawia pamięciowy interwencjonizm, abyśmy pamiętali i dzięki temu rozumieli teraźniejszość. Liczne wystawy i wyjazdy zagraniczne, a także procesy dostrzegane w Polsce, stały się inspiracją do cyklu obrazów, w których Walczak bada proces przenikania różnych kulturowych toposów, wielokrotnych zapożyczeń i cytatów. Artysta stawia odważne pytanie, na ile to przenikanie dotyczy głębokich warstw społecznej świadomości, a na ile zewnętrznej powłoki, ikonograficznego kostiumu. W obrazach Ireneusza Walczaka warstwa tekstowa współgra z sugestywnym kolorem i niezwykle oryginalną formą. Na wystawie w Galerii Extravagance znajdą się najnowsze dzieła artysty, w większości prezentowane po raz pierwszy.

Kurator wystawy Małgorzata Malinowska-Klimek

Wernisaż wystawy odbędzie się w siedzibie Galerii Extravagance w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki przy ul. Zamkowej 2 w Sosnowcu,
termin 28 marca 2014 roku godz. 18.00

Wystawę można zwiedzać do 4 maja 2014 roku.

 

Stój-kto idzie, 2010 ol.pł. 120 x 120cm gł. 15cm
Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies