Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

WYSTAWA POPLENEROWA PT. „SACRUM. MIASTO. PROFANUM”.

Galeria Extravagance, Sosnowieckie Centrum Sztuki- Zamek Sielecki zaprasza na otwarcie plastycznej wystawy poplenerowej pt. Sacrum. Miasto. Profanum”.

Wernisaż wystawy: 13 grudnia 2013 roku, godz. 18 00.

Wystawa trwa do: 5 stycznia 2014 roku.

„XVI Sosnowieckie Spotkania Artystyczne – Plener plastyczny 2013 odbyły się pod hasłem Sacrum. Miasto. Profanum. Spotkania są zawsze okazją do spojrzenia na kondycję współczesnej sztuki tworzonej przez lokalnych plastyków. Tegoroczne są tym bardziej interesujące, gdyż w większości uczestniczyli w nich młodzi twórcy, dla których eksperymentowanie z technikami jest wyznacznikiem ich sztuki, a odejście od tradycyjnego warsztatu jest nie tyle buntem przeciwko temu co „stare”, archaiczne, lecz przede wszystkim znakiem czasu – teraźniejszego, a przede wszystkim zapowiedzią tego co przyniesie przyszłość. Prace są bardzo różnorodne, są obrazy, grafiki, rysunki, rzeźby, instalacje oraz art wideo. Jedynym kryterium obowiązującym w Spotkaniach jest temat, a pole zainteresowań twórczych i formalnych, pochodzenie i wiek uczestników stanowią o odmienności prac, które zostaną pzarezentowane na sosnowieckiej ekspozycji. Odmienności jak najbardziej pożądanej, zwłaszcza, gdy kwestia oryginalności stanowi tak istotną rolę w dzisiejszej sztuce.”

Komisarz pleneru: Ilona Gajda
Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies