Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Galeria Extravagance_wystawa_RAFAŁ BORCZ "STREFA CISZY"

Galeria Extravagance zaprasza na wystawę malarstwa Rafała Borcza pt. „Strefa ciszy”.

Wystawa trwa:  02.09 – 06.10.2013.

Finisaż wystawy:  04.10.2013 (piątek), godz. 18.00.

Rafał Borcz urodził się w 1973 roku w Łańcucie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w Pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka w 1999 roku oraz Aneks graficzny w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego, Aneks rysunkowy w Pracowni Rysunku prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Od 1999 roku pracuje w macierzystej uczelni jako asystent, a od roku 2009 jako adiunkt na Wydziale Malarstwa w Pracowni Malarstwa prof. Leszka Misiaka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą i fotografią.

„Górskie jezioro, płaska tafla wody otoczona stromymi brzegami jest jak antyczny amfiteatr. Spektakl który się w nim rozgrywa jest czymś w rodzaju antycznej tragedii.  Mieszkanie w lesie nie jest ucieczką od życia tylko spotkaniem z nim w czystej pierwotnej postaci. Magia nie jest tam niczym nadprzyrodzonym, wszystko z czego się składa można dotknąć bądź zobaczyć. Wszystko tam ma swój kształt, puls i zapach, istnieje realnie. Tak wygląda prawdziwy świat. Żyjąc w mieście czekam na powrót i maluję obrazy”.

Rafał Borcz (fragment tekstu z katalogu wystawy)

Kurator wystawy: Adriana Zimnowoda
Styczeń (January), 2011
olej na płótnie (oil on canvas), 140 × 180 cmAkceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies