Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Premiera filmu – wywiadu z artystką Grażyną Figiel

Z cyklu Klub Extravagance
19.11.2018 (poniedziałek) godz. 18.00

Premiera filmu – wywiadu z artystką Grażyną Figiel w reż. Janusza Musiała; rozmawiała Małgorzata Malinowska-Klimek
Kolejny film z cyklu „Artyści Galerii Extravagance” przybliża nam sylwetkę sosnowieckiej malarki Grażyny Figiel, która opowie o swojej pracy twórczej, podzieli się z nami dramatycznymi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego oraz wyjaśni, jaką rolę w życiu regionu odgrywała Grupa Zagłębie.
 
Po seansie krótkie spotkanie z bohaterką oraz reżyserem filmu.
Wstęp wolny!
 
Grażyna Figiel
Malarka, projektantka, artystka posługująca się różnymi technikami plastycznymi. Absolwentka Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydział Malarstwa. Członek Grupy „Zagłębie” oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracowała jako plastyk zakładowy w ówczesnej Hucie im. Edmunda Cedlera w Sosnowcu (obecnie Polskie Huty Stali Huta Cedler S.A.). Autor wielu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju oraz zagranicą.
 
dr hab. Janusz Musiał
Fotograf, filmowiec, kulturoznawca, autor posługujący się różnymi mediami (fotografia, krótka forma filmowa, animacja, instalacja, obiekt, słowo, projekty sieciowe) w celu realizacji tematycznych projektów, wystaw, filmów, katalogów i albumów.
Od 2005 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Od 2006 roku nauczyciel akademicki (fotografia, film, multimedia); obecnie adiunkt na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 
 
Autorki projektu Klub Extravagance: Małgorzata Malinowska-Klimek, Adriana Zimnowoda

Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies