Galeria Extravagance

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.- pt. od 8:00 do 19:00
sob.- nd. od 15.00 do 19.00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Warsztaty plastyczne

Pracownia gadżetu unikatowego „ROBIWRAŻENIE” zaprasza na warsztaty artystyczne pt.:
Aromatyczna jesień z filcem i gliną,
które odbędą się w Sosnowieckim Centrum Sztuki-Zamek Sielecki:

24 XI 2012 r., w godz.: 15.30 – 18.30 

Trzygodzinne warsztaty plastyczne składać się będą z dwóch bloków tematycznych obejmujących ciekawe i popularne obecnie techniki filcowania na mokro oraz tworzenia przedmiotów z gliny.

Podczas pierwszej części warsztatów uczestnicy zapoznają się z wełną czesankową (krótki wstęp teoretyczny) oraz obejrzą przedmioty wykonane z tego materiału w technice filcowania na mokro. Po kilkunastominutowym wprowadzeniu do tematu odbędą się zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy z pomocą instruktorki stworzą przestrzenny kwiat wg własnego pomysłu.

W drugiej części warsztatów każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich sił w toczeniu na kole garncarskim. W ramach wprowadzenia do tematu instruktorka opowie pokrótce o historii i zastosowaniu ceramiki oraz o specyfice materiału, jakim jest glina. Z jej pomocą uczestnicy wykonają oryginalne wazony na kole garncarskim.

Zapewniam wszelkie materiały oraz narzędzia.

Zapisy pod nr: 508 429 080,  608 660 735

Koszt warsztatów: 40 zł / os. 


Gwarantujemy miłą i ciepłą atmosferę podczas zajęć, którą dodatkowo wzmocni słodki poczęstunek w postaci gorącej czekolady z dodatkiem cynamonu, chilli, wanilii (do wyboru) oraz domowego ciasta. To wszystko w cenie warsztatów.

Wszystkie przedmioty wykonane na zajęciach przechodzą na własność uczestników, którzy je wykonali. Chętni będą też mogli po warsztatach zakupić dla siebie wełnę czesankową lub glinę do samodzielnej pracy twórczej w domu; instruktorki udzielą też wszelkich porad dotyczących pracy z powyższymi materiałami. 

Zajęcia prowadzone są przez dwie doświadczone instruktorki. Warsztaty są pomysłem autorskim, od początku do końca opracowanym przez prowadzące.

 
Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies