Regionalizm

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

(PO)PRZEMYSŁOWY SOSNOWIEC. ZMIANY SPOŁECZNO-GOSPODARCZE NA PRZEŁOMIE WIEKÓW

ZMIANA TERMINU OTWARCIA WYSTAWY - ZAPRASZAMY 21 CZERWCA O GODZ. 17.00

Przeobrażenia strukturalne gospodarki Sosnowca, które miały miejsce na początku lat 90. XX wieku zmieniły obraz miasta i życie jego mieszkańców. Proces transformacji przemysłu ciężkiego, prywatyzacja przedsiębiorstw, przejście do gospodarki o charakterze handlowo-usługowym to wyzwania, którym należało wyjść naprzeciw i wyprowadzić społeczeństwo z kryzysu i zapaści ekonomicznej. Powołano instytucje i organizacje, które przeciwdziałały zaistniałej sytuacji.

Składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas i wsparcie w przygotowaniu wystawy: Monice Ludkiewicz z  Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Magdalenie Juraszczyk z  Agencji Rozwoju Lokalnego S. A., Włodzimierzowi Mosórowi dyrektorowi Biura – Archiwum Dokumentacji Mierniczo-Geologicznej, Zbigniewowi Jaskierni, Krystynie Kozak, Lechowi Zemankowi, Stefanowi Bieleckiemu, Tomaszowi Donieckiemu.

Kuratorka wystawy: Monika Kempara
Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies