Regionalizm

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

REICHEROWIE Z SOSNOWCA

Działaczka społeczno-polityczna, współzałożycielka warszawskiego KIK-u, wierna przyjaciółka Znaku i Tygodnika Powszechnego, prekursorka idei ekumenizmu w Polsce. Żona, matka, babcia. O działalności Anieli Urbanowicz z domu Reicher, oraz o rodzinie, z której pochodziła i którą stworzyła, opowie jej wnuczka – Dorota Woyke-Polec.
Po spotkaniu serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Reicherowie z Sosnowca. Dzieje rodziny kupiecko-przemysłowej” przygotowanej przez Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Wystawa prezentuje losy rodziny Reicherów, przedstawicieli burżuazji kupiecko-przemysłowej, która ukształtowała się w końcu XIX wieku w przemysłowym Sosnowcu. Miasto to, mimo że zagwarantowało rodzinie awans społeczny i finansowy, było jednak tylko gniazdem, z którego w szeroki świat wyfrunęło liczne potomstwo Henryka i Eleonory Reicherów. W szerokim świecie zaś, kolejni potomkowie rozwijali swoje skrzydła. Nie brak wśród nich postaci wybitnych, które zapisały się na kartach historii nie tylko poszczególnych miast, w których żyły i pracowały, ale także na kartach historii Polski.
Pełna wersja wystawy „Reicherowie z Sosnowca. Dzieje rodziny kupiecko-przemysłowej” będzie prezentowana w terminie od 10 września do 23 grudnia 2021 r. w Sosnowieckim Centrum Sztuki - Zamek Sielecki w Sosnowcu
Kuratorka wystawy: Anna Urgacz-Szczęsna
Autorka aranżacji wystawy: Ada Pionka
 
 


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies