Regionalizm

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

FILOZOF I PRZYRODA. TROPEM WIELKICH MYŚLICIELI

Filozof i przyroda. Tropem wielkich myślicieli.

Ekspozycja złożona jest z dwóch przenikających się ze sobą części. Pierwsza - dla dorosłych, przygotowana przez Panią Justynę Polakowską (wystawypolakowska.pl), jest formą zaproszenia do refleksji filozoficznej nad tekstem Romana Ingardena pt.: „Książeczka o człowieku”. Druga - dla dzieci, przygotowana przez SCS-Zamek Sielecki. Wystawa łączy pokolenia i zachęca do rozmowy o kondycji człowieka, jego stosunku do przyrody oraz odpowiedzialności ekologicznej. Człowiek zakotwiczony jest w dwóch przeciwległych światach: w przyrodzie i w kulturze. Ale czy bierze odpowiedzialność za swoje czyny? Czy ma świadomość swojej aroganckiej postawy wobec świata roślin i zwierząt, których nadal jest częścią?

Kuratorka: Monika Pawlas-Polańska
Autorka aranżacji: Ewa Warchulińska-Dąbek

 

Wystawę można oglądać od 01.05.2020r. do 16.08.2020r.

2020 Rokiem Romana Ingardena
W uznaniu wyjątkowości Jego dzieła i postawy filozofa Sejm RP ustanowił 2020 r Rokiem Romana Ingardena. W 2020 r przypada 50 rocznica śmierci Romana Ingardena – jednego z najwybitniejszych polskich filozofów.

 
 
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.


 
 
 


 
 


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies