Regionalizm

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Kto Ty jesteś? Polak mały!


7 - 27.01.2019
Wystawa dla dzieci  Kto Ty jesteś? Polak mały!
 
Wystawa skierowana jest do najmłodszej publiczności – do dzieci, ale także ich rodziców i opiekunów. Jej celem jest upamiętnienie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Odpowiada ona na pytania, czym jest Polska, Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzimych. Składa się z dwóch części. Pierwsza to prace polskich artystów tworzących dla dzieci (Joannę Rusinek, Agatę Dudek, Mariannę Oklejak, Iwonę Chmielewską, Marcina Bruchnalskiego, Piotra Fąfrowicza, Mariannę Sztymę, Tomasza Samojlika, Joannę Concejo, Joannę Gębal, Piotra Sochę, Piotra Karskiego, Aleksandrę i Daniela Mizielińskich), a druga to prace plastyczne dzieci wyłonione w ogólnopolskim konkursie. Wystawa zderza ze sobą dwie perspektywy: dorosłych artystów oraz dzieci. Na wystawie są one tak samo ważne jak prace dorosłych artystów, wszystko po to, aby obie wizje, uzupełniały się i pokazywały jak najszerszy obraz ojczyzny, w której żyjemy.
Język ekspozycji i jej interaktywność dostosowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat, ich ciekawości i odczuwania wystawy wszystkimi zmysłami. 
W czasie wizyty na wystawie dziecko wykona zadanie, które wzbogaci jego poznanie zaprezentowanych treści.

Wystawa wypożyczona z Fundacji Czas Dzieci.
Koordynator projektu – Monika Kempara.
Zapisy pod nr tel. 32 266 38 42
Wstęp na wystawę 5 zł/os, przewodnik 10 zł


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies