Regionalizm

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.- pt. od 8:00 do 19:00
sob.- nd. od 15.00 do 19.00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Warsztaty_Spektakl pt. „Było sobie wielokulturowe miasteczko, czyli jak Szlemiel przez Sosnowiec wędrował”

13.09.2013 
(piątek),  godz. 18.00

Spektakl pt. 
„Było sobie wielokulturowe miasteczko, 
czyli jak Szlemiel przez Sosnowiec wędrował”

Opowiadają i śpiewają: Beata Frankowska i Małgorzata Litwinowicz – artystki ze Stowarzyszenia Grupa Studnia O. oraz uczestnicy zrealizowanych w SCS-ZS warsztatów sztuki opowiadania. Sosnowiec nie zawsze wyglądał tak, jak dzisiaj. To wiedzą wszyscy. Ale nie wszyscy pamiętają, że Sosnowiec miał kiedyś zupełnie innych mieszkańców. Żyli tutaj Żydzi tak przywiązani do swoich tradycji, że w sobotę nie rozpalali ognia w kuchni, aby nie obrazić Boga. Kilka ulic dalej mieszkali ich rodacy do tego stopnia zasymilowani, że co prawda na święto Sukkot kupowali etrog (owoc, który w specjalnym obrzędzie symbolizował ludzkie uczucia i wartości), ale …robili z niego konfitury. Niemieccy fabrykanci stawiali tu swoje fabryki, ponieważ w Sosnowcu zaczynało się imperium rosyjskie, a rosyjscy urzędnicy byli tu wysyłani za karę, ponieważ – tu się kończyło. Ulicę wypełniał tłum przybyszów ze wsi, którzy szukali w Sosnowcu swojej Ziemi Obiecanej… Tych ludzi już nie ma, lecz pozostały po nich OPOWIEŚCI. Występujący obok artystek Studni O. uczestnicy warsztatów to pracownicy lokalnych instytucji kultury, stawiający pierwsze kroki 
w sztuce opowiadania. Spektakl i warsztaty sztuki opowiadania odbywają się w ramach projektu „Małe muzea, duże historie” dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl przeznaczony dla dorosłych i młodzieży.  
Wstęp wolnyAkceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies