Wydarzenia / Edukacja

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

Letnie Granie 2019

Letnie Granie 2019

Letnie koncerty na dziedzińcu to już tradycja. W tym roku zapraszamy na cztery koncerty oraz wykład pod gwiazdami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Pierwszy koncert już 7 lipca!


7 lipca, godz. 17.00
zespół Nivel
Wielki świat – koncert muzyki folkowej

w składzie:
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Tomasz Grzyb – akordeon
Staszek Sroka - gitara
Mateusz Gremlowski – bas & kontrabas

W 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną Wielki Świat. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach. Na koncertach słychać fascynację folklorem celtyckim, muzyką francuską, argentyńską i tangiem. Dźwięki płynące z różnych stron świata splatają się w żywiołowy koncert, podczas którego publiczność daje się ponieść barwnej podróży w czasie i przestrzeni.

  

21 lipca, godz. 17.00
Kuba Blokesz Kwartet
Wiersze (pod)różne – recital piosenki poetyckiej

w składzie:
Dominika Kierpiec-Kontny - wiolonczela, wokal
Kuba Blokesz - wokal, gitary
Grzegorz Bąk - gitara basowa
Szymon Madej – perkusja

KUBA BLOKESZ  Śpiewa piosenki napisane przez siebie, ale też przez innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Wiersze (pod)różne to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. Wiersze (pod)różne mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

11 sierpnia, godz. 17.00
Magdalena Lechowska
Tango Polaco - czyli polskie tango po hiszpańsku

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy - południowoamerykański i polski. Stąd pomysł na projekt "Tango Polaco", czyli polskie tango po hiszpańsku. W ramach projektu powstają nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia.



 

25 sierpnia, godz. 17.00
Ditonus
Marta Eggert i Jan Kiepura – najpiękniejsze arie operowe

W składzie:
Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran
Mariola Płazak – Ścibich – sopran
Michał Borkowski – tenor
Katarzyna Rzeszutek - pianistka

Zespól  “DITONUS” powstał pod koniec 2017 roku. Skład zespołu to dwa soprany, tenor i pianista. Wykonawcy są solistami scen operowych, operetkowych oraz koncertowych w Polsce i za granicą. W repertuarze znajdują się najpiękniejsze arie, duety operetkowe, musicalowe, filmowe, a także piosenki. Czasami do koncertów zapraszamy instrumentalistów, tancerzy, aby wzbogacić program. W humorystycznym stylu świat muzyki przybliży nam konferansjer. Gwarantujemy dobrą zabawę i wiele wzruszeń.

 

31 sierpnia, godz. 20.30
Wykład pod gwiazdami: Miłość, przyjaźń, oswajanie.
Projekt autorski Małgorzaty Malinowskiej – Klimek.

Z muzyką na żywo
Rafał Kos – saksofon
Marek Grucki – instrumenty elektroniczne
Michał Mazanek – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne.

„Jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie…” – pisał Antoine de Saint-Exupéry w swej najsławniejszej książce „Mały książę”. Poznając siebie odkrywamy zdolność do przyjaźni, miłości i wszystkich stanów pośrednich. Szukamy sposobu, aby je wyrazić. O relacjach między ludźmi w poezji, literaturze i sztukach plastycznych będziemy opowiadać pod rozgwieżdżonym niebem na dziedzińcu Zamku Sieleckiego.

Tym razem zapraszamy Państwa do czynnego udziału poprzez jedyne w swoim rodzaju POETYCKIE KARAOKE

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

W razie niepogody koncerty i wykład odbędą się w sali SCS-ZS. Wstęp na salę możliwy za okazaniem wejściówki, które będą do odbioru tydzień przed każdym wydarzeniem w siedzibie SCS-ZS, ul. Zamkowa 2 oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu ul. Warszawska 3/20
Nie prowadzimy rezerwacji

Koordynatorka projektu:
Monika Pawlas-Polańska

Zapraszamy!




Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies