Wydarzenia / Edukacja

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

KONCERT GRUPY FOLKOWEJ DIKANDA

15.05.2015 (piątek), godz. 18.00
Koncert grupy folkowej DIKANDA

Anna Witczak - śpiew, akordeon
Andrzej Jarząbek Fiś - skrzypce, śpiew
Katarzyna Bogucz - śpiew
Daniel Kaczmarczyk - bębny
Piotr Rejdak - gitara
Grzegorz Kolbrecki - kontrabas
Szymon Bobrowski - trąbka

Grupa powstała w 1997 roku w Szczecinie. Miłość do muzyki tradycyjnej i ciężka praca pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie. W ich akustycznym repertuarze słychać inspirację kulturą Orientu, folklorem bałkańskim - macedońskim i cygańskim. cechą charakterystyczną stylu Dikandy jest tworzenie nowych słów i znaczeń w komponowanych przez siebie utworach.
Koncert Dikandy to niepowtarzalna podróż po muzyce świata, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy,prawdziwych emocji, radości i wzruszenia zarówno dla publiczności jest i samego zespołu.
Wydali 5 płyt, zagrali setki koncertów, występowali na wielu znaczących europejskich festiwalach. Zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia.
Dikanda to słowo, które w jednym z afrykańskich dialektów oznacza rodzinę i ono właśnie dokładnie oddaje ducha zespołu - żyją i pracują jak w małej rodzinie.

Bilety wstępu: 20 zł.
Do nabycia w SCS -ZS i CIM od 27.04.2015.
Nie prowadzimy rezerwacji miejsc.
Organizacja: Monika Pawlas-Polańska


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies