Wydarzenia / Edukacja

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

PSZCZELI WEEKEND W ZAMKU SIELECKIMW najbliższą sobotę obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ w 2018 roku. Ten czas ma uświadomić nam wszystkim, jak niezbędne są te małe stworzonka w naszym codziennym życiu.
 
W Zamku Sieleckim przygotowaliśmy dwa wydarzenia, które przybliżą nas do setek tysięcy pracowitych pszczółek. W sobotę odbędzie się premiera wydawnictwa "Spotkanie z Api" - książeczki wprowadzającej zarówno dzieci, jak i dorosłych w świat pszczół. Api to pszczółka, która najpierw opowiadała o sobie na wystawie plenerowej, znajdującej się nadal na ogrodzeniu Zamku. Cały czas można ją oglądać, a uzupełnieniem wiedzy jest właśnie ta książeczka, którą można bezpłatnie odebrać w Zamku Sieleckim w godzinach otwarcia naszej instytucji, tj. od 15:00 do 19:00. Cała opowieść o pszczółce Api (wystawa plus książeczka) to projekt powstały we współpracy z Sosnowiecką Pszczelą Ścieżką, w ramach międzynarodowego projektu BeePathNet Urbact, finansowanego przez Unię Europejską.
 
W niedzielę zapraszamy na warsztaty Weekendowej Akademii Rodzinnej, podczas których mali uczestnicy wraz z opiekunami będą mogli odlewać świeczki z wosku. Ponadto będzie można obejrzeć sprzęt pszczelarski oraz zrobić sobie zdjęcie w kombinezonie pszczelarza. Warsztaty odbędą się 21.05 w niedzielę w godzinach 16:00-17:30.
 
Aby zapisać się na warsztaty, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 32 266 38 42. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt udziału wynosi 30 złotych za dziecko wraz z opiekunem. Zajęcia prowadzi Ewa Kozera, współautorka projektu oraz projektantka graficzna wystawy i katalogu.
 
Serdecznie zapraszamy!


 


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies