Wydarzenia / Edukacja

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

HISTORIA SOSNOWIECKIEGO RZEMIOSŁA

Od 1 października w Zagłębiowskiej Mediatece można oglądać wystawę „Historia sosnowieckiego rzemiosła. Od ucznia do Mistrza”.

Rok 2022 to ważny czas w naszej lokalnej historii. Miasto Sosnowiec obchodzi 120-lecie istnienia, a Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Sosnowcu w ramach obchodów Roku Rzemiosła w województwie śląskim, zorganizował wystawę prezentującą historię sosnowieckich rzemieślników od początków XX wieku do chwili obecnej. Zasłała ona przygotowana przez Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Kuratorem jej jest Monika Kempara, a projekt graficzny Paweł Pytel. Dzięki wsparciu Cechu i prywatnych osób, tj. udostepnieniu przez nich dokumentów, zdjęć, pamiątek rodzinnych mogliśmy pokazać wybrane zagadnienie za pomocą bogatego materiału wizualnego.  Wystawa prezentowana jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu przy ulicy Kościelnej 11 w miesiącu październiku.
 
Wystawę można oglądać do 31 października. 
Zapraszamy!

 


Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies