Wydarzenia / Edukacja

logotyp
Sosnowieckie Centrum Sztuki - Zamek Sielecki
pon.-pt. od 8:00 do 19:00
sob. – nd. Od 15:00 do 19:00
Sosnowiec 41-211
ul. Zamkowa 2

CZAS ŚWIĘTOWANIA W RÓŻNYCH WYZNANIACH I KULTURACH

9 grudnia 2021 r. godz. 17.00 „Czas świętowania w różnych wyznaniach i kulturach” spotkanie z zaproszonymi gośćmi:
ks. dr Adam Palion – duchowny katolicki, doktor teologii w zakresie teologii ekumenicznej, prezes Akademii Ekumenicznej w Katowicach.
ks. dr Adam Malina – duchowny luterański, dr nauk teologicznych, od 1997 proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach. Od 2012 r prezes XIV Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
Włodzimierz Kac - Przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach,
Imam dr Abdul Jabbar Koubaisy - Dyrektor Centrum Dialogu i Kultury „Doha” w Katowicach, Dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie.
 
Historycznie Sosnowiec był miastem wielokulturowym. Obok siebie żyli katolicy, prawosławni, żydzi i przedstawiciele innych wyznań. We współczesnym świecie również mamy do czynienia z różnorodnością oraz wielokulturowością, której nie zawsze rozumiemy. Dlatego warto podejmować dialog, by dzielić się tym, co dla każdego z nas jest ważne, pokazać, jak żyjemy i pozwolić drugiemu opowiedzieć, jaka jest jego historia i duchowość, oswoić to, co nieznane Jakie święta obchodzą wyznawcy judaizmu, islamu i chrześcijaństwa? Zapraszamy na spotkanie z gośćmi, którzy chętnie podzielą się opowieściami o własnej kulturze i najważniejszych świętach.
Koordynatorzy projektu: Monika Pawlas-Polańska SCS-ZS, ks dr Adam Palion Akademia Ekumeniczna w Katowicach.
 
 
Wstęp wolny.
Bezpłatne wejściówki można również odebrać w siedzibie Organizatora i CIM w Sosnowcu.
Ilość miejsc ograniczona.

Akceptuję
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
hermesbirkinae parsmovies